Kongreye Özel Davet: Sosyoloji Disiplininde Katılım Hakkında / 6 – 8 Mayıs 2013

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, sosyal bilimler alanında 2002 yılından beri kurumsal faaliyetler yürüten İlmi Etüdler Derneği (İLEM)’nin disiplinlerarası sosyal bilim çalışmalarını teşvik etmek üzere düzenlediği çalışmalardan birisidir. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Kongre 6 – 8 Mayıs 2013 tarihinde Bursa’da gerçekleştirilecektir. Kongrede 13 disiplin temelinde lisansüstü ve doktora düzeyinde hazırlanan tezler kabul edilecektir. Sosyoloji disiplini altında çalışma yapan katılımcılar, aşağıdaki 3 alt başlık üzerinden ve bu kapsama girmeyen konular için de başvuru formundaki Diğerseçeneğini seçerek başvurularını yapabilirler:

1. Ötekine Yaklaşmak ve Ötekini Anlamak

Bu oturumda ötekine yaklaşmanın yolları ve ötekini anlamanın temel dinamiklerini ele alan bildiriler yer alacaktır.

2. Şehirleşme ve Yoksulluk

Kent yoksulluğunun şehrin gündelik hayatını, mimarisini, kültürel hayatını ve dinamiklerini nasıl etkilediği teorik ve pratik tezahürleri de göz önüne alınarak ele alınacaktır.

3. Bilim ve Bilgi Sosyolojisi

Bilgi sosyolojisi devreye girmektedir. Bu oturumda bilim ve bilgi sosyolojisinin güncel tartışmaları ele alınacaktır.

Geçmişten Geleceğe Bursa özel oturumunun da gerçekleşeceği kongre bünyesinde ayrıca Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, İktisat, İlahiyat, Tarih, Felsefe, Edebiyat, İletişim, Psikoloji, Mimarlık ve Şehircilik, Hukuk ve Eğitim disiplinleri üzerinden de bildiri kabul edilecektir. Kongreye katılım için bildiri özetlerinin son gönderim tarihi 31 Aralık 2012‘dir.

İletişimFurkan YILDIZ   TEL: +90 216 310 4318   GSM: +90 539 424 7735   WEB: www.tlck.org.tr   E-POSTA:  bilgi@tlck.org.trCiter ce billet
oui (2012, 31 décembre). Kongreye Özel Davet: Sosyoloji Disiplininde Katılım Hakkında / 6 – 8 Mayıs 2013. Observatoire Urbain d'Istanbul. Consulté le 25 juin 2024, à l’adresse https://doi.org/10.58079/slwb

Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search