Mimarlık ve Kent Şenliği VIII

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

1 – 12 Ekim 2012

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü tüm dünyada Uluslararası Mimarlar Birliği’nin belirlediği tema çerçevesinde kutlanan Dünya Mimarlık Günü nedeniyle, Mimarlık ve Kent Şenliği adı altında bir dizi etkinlik düzenliyor.

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) bu yıl 1 Ekim 2012’de kutlanacak Dünya Mimarlık Günü temasını “Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar / Mimarlıkla Değişen Kentler” olarak belirledi. UIA bu temayla, Birleşmiş Milletler’in dünya çapındaki “Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar” konulu kentlere yönelik kampanyasıyla başlatmış olduğu harekete katkıda bulunmayı amaçlıyor.

“Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar / Mimarlıkla Değişen Kentler” teması çerçevesinde bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri, 1 Ekim 2012 Pazartesi günü Dünya Mimarlık günü basın açıklaması ile başlayacak.

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.mimarist.org/odadan/2416-mimarlik-ve-kent-senligi-viii-basliyor.html

 

 Citer ce billet
oui (2012, 18 septembre). Mimarlık ve Kent Şenliği VIII. Observatoire Urbain d'Istanbul. Consulté le 25 juin 2024, à l’adresse https://doi.org/10.58079/slvo

Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search