EXT. Invitation au communiqué de presse sur les femmes immigrées en Turquie, 12 juillet 2014, Istanbul.

Sınır Tanımayan Kadınlar, Sosyalist Feminist Kolektif, Eğitim-Sen 3 Nolu Şube Kadın Komisyonu, Eğitim-Sen LGBT Komisyonu

Göçmen kadınlarla ilgili basın açıklamasına çağrı

Bildiğimiz gibi çok sayıda göçmen kadın Türkiye’ye çalışmaya geliyor. Büyük bir kısmı ya kölelik koşullarında çalışmak zorunda kalıyor ya da kendi iradelerine rağmen fuhuş yapmaya zorlanıyorlar. Tüm göçmen kadınların ortak keseni ise erkek şiddeti. Özellikle Beyazıt-Laleli-Kumkapı hattında karakolda, işyerlerinde, sokakta ve evlerde göçmen kadınlara yönelik cinsel taciz ve şiddet çok yaygın.

Biz kadınlar, göçmen kadınların yaşadığı taciz, tecavüz ve emek istismarına göz yummayacağımızı haykırmak için 12.07.2014 Cumartesi günü saat 12:00’de Beyazıt meydanı tramvay durağında yapacağımız basın açıklamasına hepinizi bekliyoruz.

Yapacağımız basın açıklamasına ayrıca tüm kadın kurumlarının/örgütlerinin imzasını istiyoruz.

Yer: Beyazıt Tramvay Durağı

Tarih: 12 Temmuz 2014

Saat: 12:00

 

Communiqué :

BASIN_ACIKLAMA_GOCMENKADINLARCiter ce billet
Elif Aksaz (2014, 10 juillet). EXT. Invitation au communiqué de presse sur les femmes immigrées en Turquie, 12 juillet 2014, Istanbul. Observatoire Urbain d'Istanbul. Consulté le 24 juin 2024, à l’adresse https://doi.org/10.58079/slzh

Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.

Rechercher dans OpenEdition Search

Vous allez être redirigé vers OpenEdition Search